Okna i drzwi PREMIUM
csm brama garazowa iso45 68ec127e10
csm brama segmentowa iso45 c618f20741

Gwarancja niemieckiej jakości

Segmentowe
bramy garażowe

Bramy segmentowe to połączenie najwyższej jakości i dobrej ceny. Otwierają się pionowo, zapewniając maksymalne wykorzystanie przestrzeni wokół i wewnątrz garażu.

Są łatwe w montażu, dlatego sprawdzają się w różnych rodzajach domów, w tych nowo budowanych, jak i tych w czasie renowacji. Popularność zawdzięczają także energooszczędności, bogatej ofercie wykończeń i dobrej cenie.

Co to znaczy

Brama segmentowa?

Brama garażowa segmentowa zbudowana jest z paneli (np. o grubości 45 mm), które wypełnione są pianką poliuretanową. Odpowiednio połączone, tworzą płaszcz bramy – konstrukcję stabilną, a jednocześnie na tyle elastyczną, by bez problemu mogła „schować się” pod sufitem garażu, nie zabierając cennej przestrzeni wewnątrz.

Brama segmentowa jest rozwiązaniem optymalnym, pozwala bowiem, w przeciwieństwie do bramy uchylnej, na pełne wykorzystanie przestrzeni przed wjazdem. Pionowy sposób otwierania jest nie tylko efektywny, ale też o wiele bezpieczniejszy dla użytkowników.

ISO 45 – bezpieczna i ciepła brama segmentowa


Brama garażowa segmentowa iso 45, dzięki zastosowaniu paneli o rdzeniu grubości 45 mm oraz konstrukcji niwelującej mostki termiczne, zapewnia maksymalną izolacyjność cieplną i akustyczną (współczynnik izolacyjności cieplnej K = 0,5 W/m2K). Znakomicie sprawdza się w nowo budowanych, jak i w remontowanych garażach. Brama jest bardzo stabilna, dlatego można ją montować w garażach o szerokości od 2250 do 5500 mm. Dzięki szerokiej gamie dostępnych wykończeń można dopasować jej wygląd do swoich potrzeb oraz stylu budynku: nowoczesnego lub tradycyjnego.

Zalety bramy segmentowej iso 45:

 • gwarancja jakości niemieckiego koncernu i atrakcyjna cena
 • zabezpieczenie przed utratą ciepła dzięki wyjątkowo grubemu panelowi
 • bezpieczeństwo użytkowania: pakiet antywłamaniowyWK2/RC2 i fotokomórki w świetle bramy, piloty dopasowane do potrzeb
 • oszczędność miejsca w garażu i elastyczność montażu
Najwyższa jakość w dobrej cenie – jak to robimy?


Od początku działalności Novoferm stawia na jakość. Dzięki temu z niemieckiego producenta bram garażowych staliśmy się globalnym graczem i jednym z czołowych europejskich producentów bram.

Choć działamy na całym świecie, na każdym etapie produkcji i w każdym zakładzie przestrzegamy niemieckich standardów zapewniania jakości.

Intensywny rozwój przynosi wymierne korzyści naszym klientom – możemy oferować produkty najwyższej jakości w dobrej cenie, dostępnej tylko największym producentom.

Nasze produkty odpowiadają wielu normom jakości i bezpieczeństwa, zarówno unijnym, jak i krajowym:

 • bramy i napędy do bram garażowych Novoferm są produkowane zgodnie z wymogami systemu zarządzania jakością wg DIN ISO 9001
 • bramy segmentowe spełniają wymagania bezpieczeństwa określone przez europejską normę produktową dla bram DIN EN 13241-1
 • napędy do bram garażowych Novoferm są badane indywidualnie i w zestawach przez certyfikowane instytuty

 Najwyższa jakość? My to gwarantujemy!

 • 10 lat gwarancji na wszystkie stalowe bramy lakierowane
 • 5 lat gwarancji na okleiny i powłokę Satin
 • 5 lat gwarancji na napędy do bram garażowych
 • 2 lata gwarancji na napędy do bram wjazdowych
brama garazowa iso45 certyfikat
brama garazowa iso45 panel45

Brama segmentowa Novoferm iso 45 swoją nazwę zawdzięcza właściwościom izolacyjnym oraz unikatowej grubości panelu. Dlatego zapewnia dwie najważniejsze korzyści – oszczędność energii (minimalizację strat ciepła) oraz izolację akustyczną.

Ciepła brama garażowa segmentowa – jak to sprawdzić?

1. Sprawdź konstrukcję – dwuścienna zapewnia lepszą izolację cieplną i akustyczną</br />
2. Sprawdź grubość panelu (rekomendowany panel o grubości 45 mm na całej długości)
3. Sprawdź przekrój panelu i jego wypełnienie (rekomendowana twarda pianka poliuretanowa)
4. Sprawdź, czy brama garażowa ma uszczelki między segmentami
5. Sprawdź głębokość zazębiania się wypustków paneli (im głębiej, tym lepiej)
6. Sprawdź obecność uszczelki wargowej na ościeżnicy bocznej i mrozoodpornej uszczelki podłogowej

Certyfikat antywłamaniowy

Bezpieczna brama

ZABEZPIECZENIE PRZED WŁAMANIEM


Brama garażowa teraz jest jeszcze bezpieczniejsza! Można ją również wyposażyć w specjalny pakiet antywłamaniowy WK2/RC2.

Pakiet antywłamaniowy WK2/RC2 to system dodatkowych zabezpieczeń, które utrudniają dostęp do garażu osobom niepowołanym. W jego skład wchodzą blachy wzmacniające mocowania oraz dolne rolki z dłuższym trzpieniem i zaczepy.

Zadaniem tych elementów jest ograniczenie dostępu do łańcucha i ochrona przed niepowołanym odryglowaniem napędu, a także utrudnienie ewentualnego wyważenia i podniesienia bramy. Dodatkowe wzmocnienie zamka również zabezpiecza przed jej otwarciem przez osoby nieuprawnione.

W przypadku bram otwieranych ręcznie system WK2/RC2 jest doposażony w dodatkowe rygle obrotowe, które automatycznie ryglują bramę po zamknięciu.

Obejrzyj film, aby dowiedzieć się, na jakiej zasadzie działa pakiet antywłamaniowy WK2/RC2.

Jak ocenić, czy brama jest bezpieczna?


Sprawdź, czy brama garażowa posiada:

 • zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem palców i urazami
 • zabezpieczenie przed przeszkodą
 • zabezpieczenie przed opadnięciem w razie pęknięcia sprężyny
 • możliwość zainstalowania fotokomórek w świetle bramy
brama segmentowa 1 white
Fotokomórka w świetle bramy – jakie ma zalety?
To proste – czujnik obejmuje dokładnie obszar pod bramą garażową – nie przed, ani nie za nią. Dlatego zapewnia maksymalne bezpieczeństwo w tym momencie, kiedy Ty, Twoi bliscy lub samochód znajdujecie się POD bramą. Czujniki unieruchamiają płaszcz bramy, a Wy możecie przejść w bezpieczne miejsce.

Bezpiecznie znaczy wygodnie!
Brama garażowa iso 45 może być wyposażona w dopasowane do niej napędy z intuicyjnym trybem programowania oraz zestaw pilotów.
csm fotokomorka f6bcae64b1
OSZCZĘDNOŚĆ MIEJSCA– JAK TO ROZWIĄZALIŚMY?
Wszystkie bramy segmentowe mają tę zaletę, że nie zabierają miejsca przed garażem, bo nie otwierają się wahadłowo, a „wsuwają” pod sufit. Brama segmentowa iso 45 daje Ci więcej – dzięki specjalnej konstrukcji pozwala lepiej wykorzystać miejsce w garażu: nie zmniejsza wysokości przejazdu! Dzięki bramie garażowej segmentowej ISO 45:
 • masz więcej miejsca w garażu, bo brama nie ogranicza światła wjazdu
 • możesz mieć szerszy przejazd w garażu, jeśli np. wymieniasz bramę dwuskrzydłową (brama iso 45 jest montowana za otworem)
 • nie musisz demontować oświetlenia (system prowadnic nie zabiera dodatkowego miejsca pod sufitem)
 • lepiej wykorzystujesz przestrzeń w garażu (napęd do bramy garażowej jest zintegrowany z boczną prowadnicą, nie montujesz go pod sufitem)

MONTAŻ ZA OTWOREM WJAZDOWYM – ELASTYCZNOŚĆ ZASTOSOWAŃ

Brama garażowa iso 45 jest montowana za otworem wjazdowym, oznacza to, że można ją dopasować do istniejącego otworu. Ma to ogromne znaczenie przy wymianie bramy na nową oraz przy renowacji budynków.
csm naped Novomatic 563 a052c13eb7
csm samochod 80ac1f422d

Do zobaczenia w biurze sprzedaży przy ul. Głowackiego 19 w Tarnowie

Zamów wycenę lub pomiar