Aktualności

15% rabatu na wybrane modele Drzwi Premium Vetrex

  • dodane przez Unimar - czw., 23/05/2019 - 08:57

Zainspirowani różnorodnością Francji stworzyliśmy kolekcję drzwi, która odzwierciedla europejski charakter i zabiera w podróż po stylach. Idea tworzenia nowego produktu skupiona była wokół najwyższej jakości, energooszczędnej technologii oraz unikatowego wzornictwa. Powstało sześć niepowtarzalnych linii, które zaskakują designem, nieoczekiwanymi połączeniami detali i ciekawą kolorystyką. Otwórz wyobraźnię, daj się zabrać w podróż po inspiracjach i wybierz swój model drzwi.

Czytaj dalej

Piękne okno w dwóch kolorach

Współcześni inwestorzy coraz chętniej decydują się na okna dwukolorowe, czyli takie w których wykorzystuje się dwa rodzaje oklein – różne od strony zewnętrznej i wewnętrznej budynku. Możliwość dopasowania koloru stolarki do wyglądu fasady i jednocześnie drugiego odcienia do charakteru wnętrza, jest komfortowym rozwiązaniem, z którego korzysta coraz więcej osób.

Czytaj dalej

Ile waży dobre okno?

Solidne okno to takie, które jest wytrzymałe i zachowuje swoje walory użytkowe przez wiele lat. Podstawowe funkcje, jakie musi spełniać podczas użytkowania, to zapewnienie ciepła, ciszy i komfortu. Producenci okien PVC mają bardzo szeroki wybór materiałów i technologii, które pozwolą sprostać różnym wymaganiom inwestorów. Użyte materiały będą przekładały się na wagę okna. A co konkretnie na nią wpływa?

Czytaj dalej

Wiosenne porządki - czas na mycie okien

W ogródkach zakwitły już pierwsze krokusy, a bociany wracają z ciepłych krajów. Czas więc na wielkie, wiosenne mycie okien! Zwłaszcza, jeśli wybraliśmy projekt z pięknymi lukarnami, oknami wykuszowymi lub przestronnymi drzwiami tarasowymi i chcemy, aby prezentowały się nieskazitelnie.

Czytaj dalej

Jak sprawić, by w domu było ciszej?

Ruch drogowy, głośni sąsiedzi, bliskość torów kolejowych - te i wiele innych źródeł hałasu mogą skutecznie uprzykrzyć wypoczynek „w zaciszu” czterech ścian. Na szczęście właściwie skonstruowana i zamontowana stolarka pcv jest w stanie w istotnym stopniu zminimalizować problem hałasu w domu.

Czytaj dalej

Jak rozumieć przepisy budowlane dla okien?

Co ustawodawca ma na myśli mówiąc o zmianach przepisów budowlanych dla stolarki okiennej? Celem wprowadzonych niedawno i planowanych w kolejnych latach zmian przepisów dotyczących wymagań technicznych, jakim powinny podlegać budynki i ich usytuowanie, jest maksymalne obniżenie ich zapotrzebowania na energię.

Normy zostały ostatnio zaostrzone na początku 2017 roku, a przed nami kolejna nowelizacja przewidziana na rok 2021. Jaką więc stolarkę wybrać do nowo planowanej inwestycji? I czy zakup okien o odpowiednich parametrach wystarczy, aby spełnić normy?

Czytaj dalej

Jak światło wpływa na nasze samopoczucie?

Światło to zdrowie! Niewątpliwie najzdrowszym oświetleniem dla ludzkiego organizmu jest światło słoneczne. Jesteśmy stworzeni do aktywności dziennej, dlatego właśnie taki rodzaj światła jest nam niezbędny do prawidłowego funkcjonowania. Naturalne światło ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie, pomaga utrzymać prawidłowe ciśnienie, przemianę materii, czy gospodarkę hormonalną, a także zapewnia dobre samopoczucie.

Czytaj dalej

Co to znaczy okno energooszczędne?

Budowa domu to inwestycja na długie lata, dlatego podczas jej planowania wiele kwestii należy skrupulatnie przemyśleć. Jedną z nich jest koszt całego przedsięwzięcia. Na rachunek ekonomiczny będą się składały koszty budowy, ale także eksploatacji. Nie trzeba nikogo przekonywać, że materiały o wyższej klasie izolacyjnej wpłyną znacząco na zmniejszenie kosztów ogrzewania.

Czytaj dalej